مازندران مقصد گردشگری کشور در نوروز 95

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : برنامه‌های گسترده‌ای در نوروز 95 برای گردشگران برگزار می‌شود تا مازندران همچون سال‌های گذشته مقصد اصلی گردشگری کشور باشد

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا اظهار کرد: در نوروز 95 مازندران شاهد برگزاری جشنواره عکس نوروز، هفت سین نوروزی، نمایشگاه‌های صنایع دستی، انتشار مجله نوروزی، جشنواره غذاهای محلی، جشنواره‌های متعدد آیین‌های بومی مردم مازندران، جشنواره رسانه و نوروز، اجرای زنده موسیقی، طرح استقبال از بهار در موزه‌ها، اماکن تاریخی و فرهنگی خواهد بود . بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه از آداب استقبال نوروزی در استان مازندران نوروزخوانی است، افزود: در آستانه نوروز تمام نوروزخوانان به صورت فردی و یا در گروه‌های دو و سه نفره در محله‌های شهر و روستا گردش کرده و با خواندن ابیاتی فرارسیدن نوروز باستانی را نوید می‌دهند.

وی تصریح کرد: در ایام نوروز با توجه به حضور گسترده گردشگران به مازندران بهترین زمان برای تبادل فرهنگ‌های نوروزی است و فرهنگ غنی و بومی ما می‌تواند بر روی گردشگرانی که از خارج از کشور به این استان سفر می‌کنند تاثیر بگذارد.

این مسئول با اشاره به اینکه باید با جشن‌ها و رویدادهای نوروزی فرصت حضور گردشگران در مازندران را فراهم کنیم، افزود: قصد داریم با همراهی اهالی فرهنگ و هنر، دستگاه‌های فرهنگی و شهرداری‌ها، باورها و آیین‌های ناب و جذاب خود را در قالب هنرهای تجسمی، نمایش و فیلم به نمایش بگذاریم تا گردشگران لحظات بانشاطی را در مازندران سپری کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه نوروز سال 95 به واسطه میلاد حضرت زهرا (س) متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است، افزود: کمیته‌های ستاد خدمات سفر شهرستان‌ها در حال برنامه‌ریزی برای جشن‌های نوروزی امسال هستند تا با بانشاط‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

بزرگ‌نیا به چاپ و انتشار ویژه‌نامه نوروزی اشاره کرد و اظهار داشت: این ویژه‌نامه حاوی مطالب جذابی درباره مفاخر، آثار گردشگری و ابنیه‌های تاریخی، نقشه گردشگری، آداب و رسوم نوروزی است که به گردشگران اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی عضو خدمات سفر و شهرداری‌ها در ایام عید خود را آماده میزبانی و خدمت به مردم کرده‌اند، گفت: مازندران به دلیل جاذبه‌های فراوان تاریخی، مذهبی، طبیعی و گردشگری، همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی است و با تشکیل ستاد استقبال از نوروز، اقدامات لازم برای فراهم کردن شرایط مناسب برای گردشگران آغاز شده‌است.

آخرین ویلا ها

ویلا شش خواب شیک ، فروشی
بابلسر
شهرک دریاکنار
ویلا 7 خواب سوپر لوکس ، فروشی
بابلسر
شهرک دریاکنار
ویلا چهار خواب سوپر لوکس ، فروشی
بابلسر
شهرک دریاکنار

برچسب

ملک شمارا خریداریم
فقط کافیه کلیک کنید و اطلاعاتتون را ارسال کنید